Az apartman felújításának tervezésekor a praktikusság és a használhatóság, a beépített anyagok és berendezések kiválasztásakor pedig a megbízható tartós minőség volt a döntő szempont. Az nem látszik, de fontos tudni, hogy a renováláskor az összes villamos- és vízvezeték teljes körűen ki lett cserélve. Az garantáltan nem fordulhat az elő, hogy egy-egy nagyteljesítményű villamosberendezés használatakor "amperszagot" lehessen érezni, mint ahogy az is kizárt, hogy az alsó szomszéd lakrésze csőtörés miatt ázzon el.
Az apartman jelenlegi kialakítását belsőépítész tervezte meg: az összes belső válaszfal is ki lett bontva, és a racionalizálás után egy légterű, úgynevezett studió apartmanként született újjá (a vizesblokk természetesen elszeparált). Sokszor a falakat 20 centivel áthelyezve olyan sokkal használhatóbb tereket lehetett kialakítani, melyek a korábbiaknál tágasabb hatásúak.
A bejárattól balra került kialakításra a spejz szekrény, benne a beépíthető hűtőszekrénnyel (Gorenje, A kategóriás), mikrohullámú melegítővel és grilellel (LG, digitális, full extra, a képen még az elődje látható). A hűtőszekrény beépíthető típusú (ami ugye legalább 30 %-al drágább, ezért a legritkább esetben szokták csak azt választani).
Ennek folytatásában egy cipős szekrény felette tükörrel és egy lerakó hely található (így nem kell a cipőket kerülgetni, és van hová tenni a hölgyeknek a ridiküljüket is, miután hazaértek). A tükör mellett eleve oda tervezett falikarok, falba süllyesztett vezetékekkel.
A lerakó folytatásában egy szintén beépített kis étkezőrész található, mely felett visszaköszön a 10*10-es konyhai kőporcelán csempe, melynek szépségét néhány kézzel készült dekor fokozza. A csempe természetesen egy termékcsaládba tartozik a járólappal, így harmonikusan illeszkednek egymáshoz, ami csak fokozza szépségüket. Az már csak apróságnak számít, hogy a maradékok el lettek téve, tehát sérülés esetén minden pótolható. Bár erre aligha lesz szükség, mivel a fördő PEI-4, a többi helyiség pedig a legjobb minőségű PEI-5 keménységű, amit még a legnagyobb igénybevételnek kitett üzlethelyiségekbe is ajánlanak.
Mint az a képen is látható, a falon a legsérülékenyebb részeken a bútorok frontjával egyező színű fa falvédő szegély fut végig, így a festés sérülésének esélye a minimálisra csökkent.
Az asztal és a lerakó átmeneténel került elhelyezésre a Siemens típusú kenyérpirító és a kávéfőző (ezek a fényképen még nem láthatók). A képbe bal oldalról a nappali beépített szekrénye nyúlik be.
A nappali és a terasz között egy kétszárnyú, küszöb nélküli ajtó lett beépítve, így azok teljesen egybenyithatóak. Az egész komplett homlokfal 5 légkamrás műanyagra lett cserélve, melynek K értéke 1,3. Ennek a kicserélése nagy munka és költség, így a legtöbb a Jókai Társasüdülőben lévő apartman még előtte áll. Mivel igyekeztünk a meglévő dolgokhoz alkalmazkodni, az új frontpanel tagolása illeszkedik a többi apartmanéhoz. Magától értetődően minden ablakra beépített szúnyogháló is felszerelésre került.
Az apartman sötétítését egy speciális, úgynevezett black out függöny oldja meg, mely korom sötétet tud produkálni (erre a keleti fekvése miatt volt szükség). E függöny járulékos előnye, hogy kiváló a höszigetelése is, amit a külső és a belső rétege közé szőtt szénszálaknak köszönhet.
Mint az jól látszik, maga az erkély is leárnyékolható (a képen láthatót azóta az apartman színvilágához jobban illeszkedő, és a melegítő napsugarakat jobban visszaverő sárga színűre cseréltük). A már említett IKEA kanapé mellett található még egy TV szekrény, mely az összes többi bútorral egyező gőzőlt bükk színű laminált lapból készült, de a nagyobb igénybevétel miatt nem sima élfóliával, hanem 1 mm vastag élvédővel lett elkészítve.
A konyhában kétlapos Ariston villanytűzhely és Franke kerek mosogató van. Olyan apróságokra is odafigyeltünk, hogy a mosogatószert beépített adagolóból lehet adagolni, a szokásos helyén, a mosogató alatt lévő szemetes fedele pedig az ajtó nyitásakor automatikusan felnyílik. Hogy ne kelljen az elmosogatott edényeket nézegetni, a felső szekrény jobb felének alsó polca helyére egy IKEA-ban vásárolt csepegtető lett beépítve. A konyhai eszközök ugyanonnét származó sinre akaszthatók.
A fürdőszobába mart kerettel és betétekkel díszitett, MDF-ből készült, gyárilag anyagában erezett vákuumfóliával borított ajtó vezett (egy ilyen ajtó ugyanolyan tartós, mint egy konyhaszekrényé, soha nem kell lefesteni).
A zárszerkezet kerek nyitóval és belső reteszelővel felszerelt.
A melegvizet nem kerek, hanem egy praktikusabban elhelyezhető négyszögletes Elektrolux vízmelegítő biztosítja.
A zuhanykabin 80 cm-es negyedköríves, nem barkácsáruházban vásárolt, megbízható minőségű, Grohe maszírozófejű zuhannyal szerelt.
Minden csap kerámiabetétes, a kisebb vizfogyasztás érdekében lengőkaros.
A WC monoblokkos kialakítású. Az összes akasztó, WC papír- és törölközőtartó krómozott acél (azaz örök életű).
A nappaliban az egyik falon végig beépített szekrények kerültek elhelyezésre, mely színe és nyitója természetesen megegyezik az összes többi bútoréval:
- a bútorlap gőzölt bükk, nem sima élfóliával, hanem 1 mm-es PVC élvédővel,
- a nyitó teljes keresztmetszetében acél (nem fog elkopni, letörni, azaz örök életű).
Annyi rakodóhely van benne, mint rosszemlékű panelek beépített előszobaszekrényében. Hely probléma grantáltan nem lesz, de ennek ellenére nem nyomja agyon a beépített szekrény a szobát, mert csak az ajtó frontok látszanak. Az oldala már a felújítás kőműves munkáinál kialakításra került, így az tapétázott és festett. Hogy a falazott rész festett éle ne sérüljön, élvédő lett rárakva, és az lett lefestve. Egyébként az egész apartman német tapétával lett tapétázva (természetesen abból is van még tartalék), majd Dulux diszpeziós festékkel lett lefestve.